Як визначити, що картридж потрібно заправляти?

Картриджі для принтера не можуть служити вічно, і це ні для кого не секрет. Рано чи пізно їх доводиться заправляти і навіть міняти. Однак не кожен може зрозуміти, коли має сенс заміна, а коли картридж досить тільки заправити.


За словами експертів, картридж потрібно заправити, коли закінчився тонер. Визначити це нескладно. Потрібно лише звернути увагу на якість друку. Так, якщо зображення на аркуші починає світлішати і, в підсумку, з'являються одна або кілька світлих смуг, варто сміливо звертатися в сервісний центр для заправки картриджа. 

Що стосується заправки, якщо картридж має чіп, то принтер сам дасть знати про те, що заправка необхідна. Але, як правило, він попереджає про це сильно заздалегідь, тому можна не поспішати і дочекатися появи тих самих світлих смуг на зображенні. При цьому краще, щоб ресурс був повністю допрацьований, особливо, коли є можливість деякий час використовувати запасний картридж.

Один картридж можна заправляти кілька разів, але після 2 заправок фахівці рекомендують міняти фотобарабан. Звичайно, можна ризикнути і залишити його до третьої заправки. Однак, якщо по краях листа почали з'являтися жирні чорні смуги, які при подальшій експлуатації стають тільки більше і ширше, - це явний сигнал про необхідність заміни фотобарабана. Іноді може знадобитися також заміна ракеля або зарядного вала.

Заміна фотобарабана має свої нюанси. Якщо картридж повний, дозаправка не потрібна, але якщо зображення погане і тонера мало, міняти фотобарабан краще з одночасною заправкою картриджа.

Також у тих, хто постійно користується принтером, часто виникає питання про те, як визначити якість заправки картриджа. Тут експерти радять перевірити, чи не висипається тонер після заправки. Для цього його потрібно взяти в руку і покачати. Якщо тонер висипається - заправка проведена неправильно.

Крім того, картридж повинен бути чистим. Якщо він забруднений тонером - це є ознакою неякісної очищення.

Багато що про якість заправки картриджа може сказати і наявність слідів розбирання корпусу, а також якість надрукованого зображення. При цьому справжні професіонали обов'язково упакують картридж в світлонепроникний пакет, оскільки денне світло може привести до несправності фото-рецептора.