Навіщо лазерному принтеру потрібна профілактика

Лазерний принтер в наш час є невід'ємною частиною будь-якого офісу. Найчастіше відбувається так, що в сервісний центр звертаються тільки тоді, коли з Вашим друкуючим пристроєм що-небудь вже сталося. Однак мало хто знає, що для того, щоб Ваш пристрій служив Вам довше йому необхідно проводити профілактичні роботи. Що ж включає в себе профілактика і чому її необхідно робити?Лазерний принтер в наш час є невід'ємною частиною будь-якого офісу. Найчастіше відбувається так, що в сервісний центр звертаються тільки тоді, коли з Вашим друкуючим пристроєм що-небудь вже сталося. Однак мало хто знає, що для того, щоб Ваш пристрій служив Вам довше йому необхідно проводити профілактичні роботи. Що ж включає в себе профілактика і чому її необхідно робити?
Почнемо з питання про те, як часто необхідно проводити профілактику. Відповідь залежить від обсягу друку і від типу принтера. Якщо він призначений для офісу і малого бізнесу, то профілактику йому необхідно проводити кожні десять тисяч листів або кожні шість місяців. Якщо ж апарат професійний - то профілактика йому необхідна кожні двадцять тисяч листів, або, як і в попередньому випадку, кожні півроку.
Так що ж в себе включають профілактичні роботи і чому вони так необхідні принтеру? Справа в тому, що лазерний принтер друкує спеціальним порошком - тонером. Тонер являє собою дуже мілкодисперсійну суміш металів та інших матеріалів. В процесі експлуатації тонер просипається з картриджа на внутрішні частини принтера і проникає практично скрізь, наприклад, на материнську плату або блок живлення. Звичайно, металевий струмопровідний порошок на електронній схемі ні до чого доброго не приводить - може статися коротке замикання в ланцюзі і ваш принтер вийде з ладу. До того ж проектування зображення відбувається за допомогою лазера (звідси і назва принтера), на який також може потрапити тонер, а це вже призводить до прогалин при друку і неякісного зображення. При профілактиці апарат повністю розбирається і очищається від тонера - це найважливіша частина процедури. У лазерному принтері весь процес нанесення зображення відбувається на основі статичних зарядів, а точніше різниці зарядів. У картриджі безліч деталей, які в той чи інший момент заряджаються статичною електрикою, яку принтер передає через контактні групи. Ось ці контактні групи необхідно обов'язково полірувати при профілактиці. Якщо цього не зробити, заряд на картридж може подаватися в неповному обсязі і зображення вийде бліде або, навпаки, брудне. Деякі деталі в принтері отримують свій заряд через спеціальний пластик з струмопровідної поверхнею. Струмопровідне покриття з часом стирається і перестає якісно передавати заряд. При профілактиці струмопровідний пластик змінюється на новий, або відновлюється поверхня старого. Далі профілактичні роботи стосуються механічних частин принтера.
У лазерному принтері при друку відбувається безліч процесів одночасно. Крутний момент з двигуна необхідно передати на картридж, термоелемент принтера, в певний момент на ролик захоплення паперу і на всю протяжку принтера. За все це відповідає блок шестерень апарату. Безліч шестерень розподіляють обертання з двигуна на всі інші механізми. Шестерні постійно в русі і піддаються значним навантаженням. Це призводить до зносу, до того ж мастило при змішуванні з тонером і несвоєчасної заміни перетворюється на такий собі абразив, яка не змащує шестерні, а навпаки їх руйнує. Тому так само важливо замінити мастило і замінити зношені шестерні. Якщо цього не зробити, двигун піддасться підвищених навантажень і просто згорить.
У певний момент принтеру необхідно провести захоплення листка паперу з лотка. За захоплення відповідає спеціальний ролик з гумовою поверхнею. Поверхня цього ролика з часом стирається і принтер починає погано протягувати папір. У лотку для паперу є так само гальмівний майданчик. Він являє собою гумовий або корковий прямокутник, який розташований навпроти ролика захоплення паперу. Гальмівний майданчик відповідає за те, щоб принтер брав по одному листу за раз. Ця деталь теж стирається і принтер починає захоплювати по кілька аркушів відразу, а це теж негативно впливає на безліч деталей в принтері і картриджів, таких як фотобарабан, термоплівка або вал статичного заряду. При профілактиці ролік захоплення і гальмівний майданчик змінюються на нові.
Особливу увагу при профілактиці варто приділити термовузлу принтера. Зображення, нанесене картриджем на папір, необхідно пропекти при високій температурі. За це і відповідає термовузол, або піч. Необхідно прочистити всю піч від пригорілого тонера, змастити спеціальним мастилом деталі, що труться і перевірити вали на знос. Якщо притискний або тефлоновий вали мають розриви або подряпини - то їх необхідно замінити. В іншому випадку, папір просто почне складати жужмом в термовузлі, або намотає на один з валів. Ще в термовузлі обов’язково  необхідно замінити термомастило, яка передає нагрів від тена на поверхню термоплівки. Це дуже важливо тому, що термомастило згодом густіє і втрачає свої теплопровідні властивості. Надалі це може привести до розриву термоплівки і пошкодження притискного (гумового) валу. Термоплівку теж необхідно перевірити на знос і при необхідності замінити. На закінчення необхідно всі ролики протягання очистити спеціальним миючим розчином, а всі деталі що мають тертя між собою обробити мастилом. На цьому профілактику можна вважати завершеною.
Своєчасне виконання профілактичних робіт парку вашої оргтехніки гарантує, що принтер не підведе в самий непідходящий момент.